Vladimír Pavlica

Akademický malíř
Vladimír Pavlica

* 3. srpna 1945, Ostravice.

Grafik, medailér.

Umělecké základy získal na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Železném Brodě. Až jako třicetiletý zkusil přijímací řízení a vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze.

V roce 1979 realizoval první minci, po níž se odmlčel a znovu zkusil štěstí v soutěži až za 33 let. Do současnosti bylo podle jeho návrhů realizováno pět českých a tři slovenské pamětní mince. Je například autorem zlatých mincí k výročí příchodu Konstantina a Metoděje a vzniku Československa. Je také autorem mnoha medailí. Jako grafik navrhoval plakáty, prospekty, katalogy, knižní přebaly, kalendáře a logotypy.

Vladimír Pavlica o našem projektu uvedl: „Tvorba na každém novém projektu je pro mne výzvou a snažím se s ní vyrovnat s maximální zodpovědností. Pominu-li fakt nového investora, ke kterému chovám jistý respekt pro to, co již vyprodukoval v oblasti numismatiky, a soustředím-li se pak na samou podstatu tohoto významného tématu, je mi jasné, že musím udělat s autorskou pokorou vše, abych nezklamal důvěru, která mi byla svěřena. V dobré společnosti jsem vždy velice rád a tato skutečnost na tomto projektu je zcela naplněna, když společnost skvělých autorů uvádí takový umělec, jakým byl přítel Jiří Harcuba, vynikající člověk, rytec skla a medailér.“

Nenechte si nic ujít

Získejte informace o vydání nových dílů, novinky a pozvánky na události do Vašeho e-mailu.