Kronika první republiky

Jedinečná originální kolekce pamětních medailí spolu s výjimečnou knihou

Celkem 21 let existovala první republika. A 21 dílů jedinečných publikací mapuje její historii rok po roce.

Sto let, které nás dělí od vzniku stále obdivované první Československé republiky, je mimořádnou příležitostí k retrospektivnímu pohledu nejen na tento dílčí příběh našich peněz, ale i na celý složitý proces vyjednávání, ustavení a řešení životně důležitých problémů nového státu. Společnost České dukáty se ve spolupráci s největším nakladatelským domem Albatros Media rozhodla přispět k důstojným oslavám tohoto výročí a k připomenutí jeho významu pro naši současnost svým specifickým způsobem, který spočívá ve spojení ražby krásných dukátových medailí s vydáním reprezentativní publikace, srozumitelné každému, kdo se chce poučit o naší poutavé minulosti.

Výjimečný komplet zlatých či stříbrných pamětních medailí s texty renomovaných historiků je nejen unikátní sběratelskou příležitostí, ale tvoří rovněž více než důstojnou poctu slavnému období naší státnosti.

Díl první r. 1918

I.

Co předcházelo vzniku republiky? Jaké události se odehrály v předvečer slavného 28. října 1918? Jak mladý, demokratický stát musel vyřešit měnovou otázku a s tím související problémy?

Odpovědi na tyto otázky a mnohem více se dozvíte v jedinečných textech od osob k tomu nejpovolanějších.

 

Investiční medaile

Investiční medaile

Medaile jsou raženy v tradičních parametrech československého dukátu, jeho dvojnásobku, pětinásobku a desetinásobku.

Zjistit více

Napsali o nás Zobrazit více

Slavnostní křest Kroniky

Slavnostní křest Kroniky

V úterý 9. října byla veřejnosti poprvé představena Kronika první republiky. Její vydavatelé (nakladatelský dům Albatros Media a společnost České dukáty) plánuj...

CO JE KRONIKA PRVNÍ REPUBLIKY?

CO JE KRONIKA PRVNÍ REPUBLIKY?

Jedinečná kniha doprovázená sadou dukátových medailí. Komplet dukátových medailí špičkových českých medailérů a knihy renomovaných historiků je nejen neopakova...

Jedinečná sběratelská příležitost

Máte jedinečnou příležitost stát se hrdým majitelem 21 výjimečných knih a originálních medailí, které budete sbírat 21 let. Získáte tak unikátní možnost předat svým dětem či vnukům klenot rodinné knihovny.

Nenechte si nic ujít

Získejte informace o vydání nových dílů, novinky a pozvánky na události do Vašeho e-mailu.